ABB DevDay 2011 - Podsumowanie


14 października 2011 roku w Hotelu Andel’s w Krakowie odbyła się konferencja ABB Dev Day 2011, którą organizowałem wspólnie z Rafałem. Na oficjalnej stronie ISDC możecie przeczytać szczegółową relację z wydarzenia. Z kolei na naszym kanale YouTube znajduje się film podsumowujący konferencję.

Odnotowaliśmy dwustuosobową frekwencję, co uważamy za sukces, biorąc pod uwagę, że wydarzenie to było organizowane po raz pierwszy. Cieszymy się, że udało się dotrzeć do tak szerokiej społeczności programistycznej.

W ciągu całego dnia uczestnicy mieli okazję usłyszeć sześciu prelegentów, w tym dwóch spoza Polski. Frekwencja na każdym z wykładów była podobna, co oznacza, że nawet na ostatniej prelekcji (po całym dniu wykładów) mieliśmy niemalże pełną salę. Świadczy to według nas o wysokiej jakości prelekcji.

Potwierdzają to opinie, które otrzymaliśmy po konferencji. Jeśli przytoczyć twittera, to konferencja otrzymała bardzo pozytywne komentarze zarówno od uczestników, jak i prelegentów:

Ciekawe podsumowania można znaleźć także na blogach:

Z rozmów bezpośrednich z uczestnikami z Łodzi, Warszawy, Gdańska, Wrocławia, czy Białegostoku odnieśliśmy wrażenie, że wszystkim podobała się idea tego typu konferencji, na którą jest w Polsce zapotrzebowanie. Wyniki ankiet od uczestników mówią same za siebie:

Ankietę wypełniło 107 osób, z czego:

Konferencja jak najbardziej spełniła oczekiwania 87-iedmiu osób. Spełniła oczekiwania do pewnego stopnia 19-stu osób. Nie spełniła natomiast oczekiwań tylko jednej osoby.

poziom merytoryczny konferencji

  • 46 osób oceniło jako bardzo dobry
  • 55 osób oceniło jako dobry
  • 5 osób oceniło jako średni
  • 1 osoba oceniła bardzo nisko

Niemalże wszyscy respondenci poleciliby konferencję swoim znajomym (104 osoby - Tak, 3 - Może, 0 - Nie), a także przyjechaliby za rok (105 osób - Tak, 2 - Trudno powiedzieć, 0 - Nie).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z niesamowicie dobrego odbioru konferencji przez społeczność programistyczną w Polsce!

Jeśli chodzi o prelegentów, to największe wrażenie na uczestnikach zrobił Tiberiu Covaci, który zebrał 92 zielone karteczki i 3 żółte (0 czerwonych). Z bardzo pozytywnego przyjęcia swojego wystąpienia może cieszyć się także Paweł Brodziński, który zebrał 65 zielonych karteczek, 10 żółtych i 4 czerwone. Wystąpienie naszego prelegenta z ABB - Michała Brzozowskiego było trzecią z kolei bardzo dobrze odebraną prelekcją (47 karteczek zielonych, 16 żółtych, 4 czerwone).

Wszystkie inne prelekcje również cieszyły się dużą sympatią (każdy z prelegentów dostawał zawsze największą liczbę głosów “zielonych”, a liczba głosów “czerwonych” nigdy nie była dwucyfrowa). Wykłady musiały stać zatem na wysokim poziomie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konferencji, mamy nadzieję, że będą wspominali ten czas spędzony na ABB Dev Day 2011 bardzo dobrze.

Pozdrawiamy i zapraszamy za rok! Organizatorzy

Rafał Legiędź

Michał Śliwoń